लुम्बिनी

बर्दियाका चार पालिकामा विभिन्न कार्यक्रम गरेर ५७ औं बालदिवस मनाईयो

समाचारदाता नेपालगञ्ज, भदौ २९ । बाँके युनेस्को क्लबले बर्दियाका चारवटा पालिकामा विभिन्न कार्यक्रम र प्रतियोगिताको आयोजना गरेर मंगलवार ५७ औं राष्टिय बालदिवस मनाएको छ ।
क्लबद्धारा प्लान नेपालको सहयोगमा सञ्चालन गरिएको बालविवाह, कम उमेरमा गर्ने विवाह र जबरजस्ती गर्ने विवाह रोकथाम परियोजना अन्तर्गत बर्दियाको गुलरिया, बासगढी, राजापुर नगरपालिका र बढैयाताल गाउँपालिकामा निबन्ध, वक्तत्व कला र अन्तरक्रिया गरेर बालदिवस मनाईएको हो ।
सो क्रममा बासगढी नगरपालिका र बढैयाताल गाउँपालिकामा माध्यामिक विद्यालयका विद्यार्थिहरुलाई सहभागि गराएर ‘वालविवाहको नितिगत तथा कानुनी प्रावधान र बालविवाह अन्त्यका लागि सरोकारवालाको भूमिका’ विषयक निबन्ध प्रतियोगिता गराईएको परियोजना संयोजक बसन्त विसीले बताउनुभयो । सोही अवसरमा बढैयातालमा र्यालीको समेत आयोजना गरिएको थियो ।
यसैगरि बासगढीमा सोही विषयमा आधारभूत विद्यालयका बिद्यार्थिलाई सहभागि गराएर वक्तत्वकला प्रतियोगिता आयोजना गरिएको थियो भने गुलरियामा सोही विषयमा माध्यामिक विद्यालयका विद्यार्थिहरुलाई सहभागि गराएर वक्तत्वकला प्रतियोगता आयोजना गरिएको थियो ।
प्रतियोगितामा प्रथम हुनेलाई ५ हजार, द्धितिय हुनेलाई ४ हजार, तृतिय हुनेलाई ३ हजार र चौथो हुनेलाई २ हजार रुपियाँको स्टेशनरी सामान र व्याग पुरस्कार र प्रमाणपत्र प्रदान गरिएको थियो ।
बासगढीमा मेयर शालिकराम अधिकारी प्रमुख अतिथि रहनु भएको थियो भने सामाजिक विकास समितिका संयोजक वडा नम्बर ८ का अध्यक्ष तुलाराम गौतम लगायत वडा सदस्यहरु अतिथि रहनु भएको थियो ।
यसैगरि बढैयातालमा गाउँपालिकाका अध्यक्ष लाल बहादुर श्रेष्ठ प्रमुख अतिथि रहनु भएको थियो भने प्रमुख प्रशासकीय अधिकृत अर्जुन सुवेदी लगायत वडा अध्यक्ष, सदस्य र नागरिक समाज, शिक्षक र अभिभावकको पनि उल्लेख्य उपस्थिति थियो ।
सोही प्रकारले गुलरियामा उपमेयर शुसिला गिरी, वरिष्ठ अधिकृत मुकुन्द अर्याल, शिक्षा अधिकृत सतिश यादव र महिला तथा बालबालिका शाखाका प्रमुख शिला शाह लगायतको सहभागिता रहेको थियो ।
यस्तै बालदिवसकै उपलक्ष्यमा राजापुरको महिला तथा युवा सञ्जालले स्थानीय बाल क्लबहरुलाई बालअधिकार, बालविवाह र बालविवाह रोकथामका लागि स्थानीय बालक्लबको भूमिका विषयमा एक दिने अन्तरक्रियाको आयोजना गरेको थियो ।

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button